Skotnickie Wzgórza 5

WYJĄTKOWA LOKALIZACJA

Skotnickie Wzgórza 5 to kolejny etap osiedla zlokalizowanego na łagodnie opadającym wzgórzu w rejonie ulic Brucknera i Grzegorzewskiej w Krakowie. Lokalizacja domów na osiedlu Skotniki cieszy się coraz większą renomą, ze względu konsekwentną realizację enklawy nowoczesnych, ekskluzywnych domów wyróżniających się wysoką jakością, estetyką, a zarazem funkcjonalnych i ekonomicznych w eksploatacji. Domy cechuje modernistyczna architektura, nie konkurująca lecz  harmonijnie wpisująca się w otoczenie otwartych terenów zielonych o unikalnych walorach przyrodniczych i widokowych.

PRZEMYŚLANY PROJEKT

Zespół obejmuje 16 budynków usytuowanych przy uliczce wewnętrznej. Przejrzysty układ urbanistyczny wpisuje się w kształt działki nadając zabudowie ciekawy układ. Po południowej stronie drogi zaprojektowaliśmy 10 domów w zabudowie bliźniaczej o pow. użytkowej 151 m2, na działkach ok 3,1 ara, które układają się kaskadowo zgodnie z nachyleniem terenu. Pozostałą część działki wypełniają domy wolnostojące o pow. użytkowej ok. 246 m2, na działkach o powierzchni od 6,5 do 8 arów, których układ został dopasowany do kształtu działki.  Wjazd na uliczkę wewnętrzną zaprojektowano z ulicy Grzegorzewskiej. Przy domach bliźniaczych przewidziano wiatę na 2 samochody wraz z boksem gospodarczym. Domy wolnostojące zostały wyposażone w garaż 2 stanowiskowy, na którego dachu przewidziano miejsce na widokowy taras rekreacyjny z którego będzie można podziwiać skotnickie wzgórza. Na parterze każdego domu przewidziano maksymalnie otwartą i doskonale doświetloną strefę dzienną. Słoneczne wnętrza salonu, jadalni i kuchni zlokalizowane są w otwartej przestrzeni doskonale doświetlone dużymi przeszkleniami na całą wysokość kondygnacji. Okna narożne zapewniają wspaniałe widoki na otaczające tereny zielone i Wzgórza Skotnickie. Przedłużeniem salonu jest taras z wygodnym wyjściem poprzez drzwi przesuwne na stronę zachodnią i południową , gdzie będzie można cieszyć się własnym ogrodem. Aby zapewnić spójność osiedla w zakresie zieleni mieszkańcy otrzymają koncepcyjny projekt zagospodarowania ogrodu i małej architektury jako inspiracje do indywidualnego wykorzystania.

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA DOMÓW

Architektura domów jest elegancka, harmonijna i spójna dla całego osiedla. Charakteryzuje się nowoczesną estetyką, minimalizmem w zakresie formy nawiązującym do wzorców skandynawskich. Inspiracja tym stylem znajduje swój wyraz w dbałości o szlachetny detal dekoracyjny, stonowanym kolorem elewacji oraz w prostych i estetycznych formach, które nie konkurują, ale wpisują się w malownicze otoczenie Bielańsko Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

SWOBODA ARANŻACJI PRZESTRZENI

Domy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort, ergonomie i funkcjonalność, a jednocześnie swobodę indywidulanej aranżacji przestrzenie do własnych potrzeb. Projekt umożliwia adaptację powierzchni domu do zmieniających się potrzeb rodziny, przygotowane wariantowe aranżacje stanowią inspiracje do indywidualnych rozwiązań. Szczególnie poddasze oddane jako otwarta przestrzeń daje wiele możliwości aranżacyjnych.

EKONOMIA I ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Zastosowane materiały, izolacje, sposób wykonania i nadzór nad budową zapewniają energooszczędność oraz trwałość i solidność domów , co już znalazło potwierdzenie w jakości i kosztach eksploatacji poprzednich etapów inwestycji.

Rzuty kondygnacji (bliźniak):

Rzuty kondygnacji (wolnostojący):

Wizualizacje wnętrz bliźniaka

Parter:

Piętro:

Poddasze:

Wizualizacje wnętrz domu wolnostojącego

Parter:

Piętro:

Poddasze: